+420 246 086 486
Contact us: info@parenteral.cz

Produkcja preparatów CutisHelp

JAK POWSTAJĄ PREPARATY CutisHelp,

czyli od rośliny konopi aż po preparat dermatologiczny w Twojej aptece.

Zasadniczą substancją czynną preparatów CutisHelp jest olej, uzyskiwany specjalną metodą ekstrakcji fizycznej z nasion konopi przemysłowych Cannabis sativa (konopi siewnych), które są obecnie uprawiane w celach przemysłowych i stanowią wyjątkowy surowiec w przemyśle farmaceutycznym.

hemp field

Początek wzrostu roślin konopi siewnych po wysiewie.

Cannabis sativa to roślina jednoroczna, pochodząca z Azji środkowej i należąca do rodziny konopiowatych (Cannabaceae). Ustawa zezwala na uprawę przemysłowych odmian konopi, które zawierają tylko śladową i - z punktu widzenia działania psychotropowego - minimalną ilość THC (tetrahydrokannabinolu).

hemp field 2

Konopie siewne to roślina szybko rosnąca i niewymagająca pod względem agrotechnicznym.

Rośliny osiągają przeciętnie wysokość 2-3 m i na ich wierzchołkach formują się niewielkie nasiona o dużej zawartości oleju i białka o nazwie Edestin, bardzo przypominającego ludzką gamma-globulinę.

hemp field 3

Konopie w fazie kwitnienia, kiedy stopniowo zaczyna się formowanie nasion.

Podstawowym surowcem do produkcji preparatów CutisHelp mogą być tylko najwyższej jakości nasiona konopi, spełniające rygorystyczne kryteria w zakresie zawartości składników czynnych.

hemp harvesting

Ze względu na włókniste i twarde szypułki zbiory konopi są technologicznie skomplikowane i wymagają zastosowania specjalnego sprzętu.

Każda nowa partia nasion poddawana jest badaniom laboratoryjnym i musi spełniać standardy produkcji farmakopealnej postaci oleju konopnego.


hemp seeds
Nasiona konopi mają przeciętnie rozmiary 3-5 mm i charakterystyczny, orzechowy smak i zapach.

Następnie z wybranego surowca uzyskuje się olej z zastosowaniem metody ekstrakcji CO₂ (Patent Europejski nr EP1706127). To bardzo oszczędna metoda fizyczna, zachowująca pełny efekt terapeutyczny oleju konopnego i nie pozwalająca na przedostawanie się do niego białek powodujących podrażnienia dermatologiczne.

CO2 extraction

Urządzenia do ekstrakcji oleju z wykorzystaniem dwutlenku węgla

Po ekstrakcji olej poddawany jest badaniom laboratoryjnym pod kątem spełnienia wszystkich kryteriów wynikających z normy farmakopealnej, a w szczególności zawartości esencjalnych kwasów tłuszczowych, CBD (czyli kannabidiolu, który nie jest związkiem psychoaktywnym i ma działanie przeciwzapalne) i pozostałych składników biologicznie czynnych. Po tym procesie olej przygotowany jest do produkcji preparatów konopnych CutisHelp.

extracted hemp oil


Ekstrahowany olej konopny jest najbogatszym i najbardziej zrównoważonym źródłem esencjalnych kwasów tłuszczowych, niezbędnych do właściwego rozwoju i funkcjonowania komórek skóry.

Istotnym ogniwem w produkcji maści, kremów lub szamponów jest także przygotowanie odpowiednich materiałów opakowaniowych, zapewniających długookresową i stałą jakość produktów. W tym celu stosowane są tuby i buteleczki ze specjalnych materiałów z barierami UV.

Tubes manufacturing

Produkcja laminatowych tub; realizacja nadruku szaty graficznej na materiałach opakowaniowych

W certyfikowanych pomieszczeniach produkcyjnych powstają następnie produkty końcowe. Zgodnie ze standaryzowanymi recepturami, opracowanymi przez specjalistów z zakresu medycyny i farmacji, pracującymi na rzecz marki CutisHelp, powstają poszczególne kompozycje do produkcji maści, kremów i innych preparatów. Następnie produkty umieszczane są w opakowaniach i wkładane do pudełek i kartonów. Każda partia produktów musi zostać poddana laboratoryjnej kontroli jakości.

Cosmetics production

Produkcja preparatów CutisHelp

Ostatnim ogniwem procesu jest dostawa produktów CutisHelp, przeznaczonych do pielęgnacji skóry w przypadku egzemy, łuszczycy, trądziku, opryszczki, łojotokowego zapalenia skóry, defektów skórnych i bólów narządów ruchu, do aptek i do klienta

CutisHelp products