+420 246 086 486
Contact us: +48 74 858 69 48 lub +48 600 923 455 | office@ntrade.com.pl

FAQ - Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

CO TO SA KOSMETYKI KONOPNE?

Do kosmetyków konopnych należą maści, kremy, emulsje, balsamy, szampony i inne rodzaje produktów, zawierające naturalny olej z nasion tzw. konopi przemysłowych.

Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów i marek produktów na bazie konopi, które znacznie różnią się między sobą pod względem składu, zawartości oleju, przydatności i zakresu zastosowania.

Gama produktów CutisHelp zasadniczo różni się od pozostałych preparatów z konopi: jedynie ona zawiera uszlachetniony olej, ekstrahowany z nasion z zastosowaniem nowoczesnej i oszczędnej, niechemicznej metody technologicznej. Olej ten nie ma żadnych działań uzależniających czy psychotropowych i jest  przedmiotem praw patentowych i handlowych naszej spółki.

Więcej informacji na temat metod i przyczyn uzyskiwania oleju konopnego w rubryce: Terminologia specjalistyczna.

Wszystkie preparaty CutisHelp są w związku z tym przeznaczone bez ograniczeń także dla najmniejszych dzieci, niemowląt oraz dla kobiet w ciąży i dla kobiet karmiących, niezawodnie spełniają rygorystyczne wymagania w zakresie pielęgnacji uszkodzonej skóry i problemowej cery, oferują nowe możliwości poprawy jakości życia osobistego pacjentów i tym samym przyczyniają się do przywrócenia im pewności siebie.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ WASZE KOSMETYKI?

ILE OLEJU ZAWIERAJĄ WASZE PRODUKTY?

W przypadku preparatów CutisHelp wystarczająca jest nawet niewielka ilość ekstrahowanego oleju (zależnie od konkretnej receptury do 20 % masy zawartości preparatu), ponieważ ze względu na wyższe stężenie i optymalnie zrównoważony skład substancji leczniczych i pozostałych składników aktywnych biologicznie stwierdzono lepsze i bardziej tolerowane działanie niż w przypadku oleju uzyskiwanego metodą tradycyjną; ponadto wyższe stężenie oleju konopnego nie jest właściwe z punktu widzenia optymalnego i łagodnego dla pacjenta przebiegu terapii – zawartość ponad 20 % oleju w preparacie może powodować przesuszanie skóry, niepożądane reakcje skóry i innego rodzaju komplikacje.

CZY MOGĘ STOSOWAĆ ALTERNATYWNĄ TERAPIĘ Z WYKORZYSTANIEM WASZEGO PRODUKTU, CHOCIAŻ OD WIELU LAT MUSZĘ SMAROWAĆ MAŚCIAMI STERYDOWYMI MIEJSCA WYSTĘPOWANIA ZMIAN SKÓRNYCH SPOWODOWANYCH EGZEMĄ (NIEZNANEGO RODZAJU I ETIOLOGII)?

Współczesna medycyna nie potrafi wyleczyć niektórych chorób dermatologicznych, ale do łagodzenia ich objawów oferuje rozmaite preparaty, które mają jednak szereg negatywnych działań.

Najczęściej stosowane preparaty hormonalne na bazie sterydów łagodzą stany zapalne i przynoszą pewną ulgę (zazwyczaj jednak tylko chwilowo). Mogą jednak obniżać naturalne zdolności immunologiczne organizmu, co skutkuje kolejnymi dolegliwościami.

Istnieje pogląd, że choroba skóry to tak naprawdę metoda, za pomocą której organizm sygnalizuje nam, że dzieje się z nim coś niewłaściwego (to w rzeczywistości forma reakcji organizmu na substancję obcą lub toksyczną). Środki sterydowe niosą ze sobą m. in. ryzyko ewentualnej utraty wspomnianej zdolności detekcji czy też obrony.

Dzięki wyjątkowej metodzie przetwarzania nasion konopi siewnych, które nie mają żadnych działań uzależniających ani psychotropowych, uzyskujemy najwyższej jakości olej o dużej zawartości substancji biologicznie czynnych.

W ramach naszej obróbki technologicznej następuje uwolnienie pełnego spektrum skutecznego pod względem farmakologicznym kompleksu nienasyconych kwasów tłuszczowych i innych substancji (w dodatku w unikatowej wzajemnej proporcji). Dzięki ich zawartości, co udowodniono m.in. w ramach obszernych, kilkuletnich testów, preparaty CutisHelp intensywnie łagodzą łuszczycę i szereg dolegliwości związanych z egzemą, których konkretna przyczyna nie została do chwili obecnej w pełni wyjaśniona.

Olej nie zawiera ponadto niepożądanych domieszek i naturalnych zanieczyszczeń, które powodują zazwyczaj stopniową utratę wartości biologicznej i w przypadku innej metody obróbki wymagają unieszkodliwienia poprzez dodanie innych środków (emulgatorów i stabilizatorów), głównie pochodzenia syntetycznego.

W oparciu o zgromadzone doświadczenia znamy liczne przypadki ciężkich i uogólnionych objawów łuszczycy, w których maść CutisHelp ogranicza inwazyjne wykwity skórne i pomaga pacjentom przezwyciężyć krytyczne stadia choroby, a także wiele przypadków całkowitego złagodzenia egzemy atopowej i egzemy innego typu, nawet po wieloletniej terapii z zastosowaniem różnych preparatów hormonalnych na bazie sterydów, które naruszają skórę, sprawiają, że staje się coraz cieńsza i uszkadzają jej strukturę.

U wielu pacjentów podobne preparaty całkowicie wyeliminowano lub wyraźnie zmniejszono ich stężenie, ponieważ CutisHelp przyczynia się do naturalnej odnowy wszystkich komórek skóry (w warstwie rozrodczej powstają nowe, zdrowe komórki, które w warstwie powierzchniowej zastępują komórki uszkodzone) bez jakichkolwiek działań ubocznych.

CZY KOSMETYKI KONOPNE WASZEJ FIRMY ZAWIERAJĄ SKŁADNIKI POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO I CZY SUBSTANCJE LUB PREPARATY SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH?

Do produkcji wszystkich preparatów CutisHelp wykorzystujemy tylko znane, certyfikowane i najbardziej rozpowszechnione składniki, które wchodzą w skład międzynarodowych farmakopei. W niektórych naszych produktach w charakterze substancji pochodzenia zwierzęcego występuje oczyszczony tłuszcz z wełny owczej i wosk pszczeli.

W ramach produkcji wszystkich preparatów nie przeprowadzamy żadnych testów na zwierzętach, ale bezpośrednio na ludziach (ponieważ stosujemy tylko sprawdzone i zwyczajowe składniki, które w żaden sposób nie są szkodliwe dla organizmu ludzkiego i dla innych organizmów, ani też nie powodują żadnych niepożądanych i nieznanych reakcji), m. in. za pośrednictwem czeskiego Państwowego Instytutu Zdrowia; w ten sposób uzyskujemy obiektywne i niezafałszowane dane na temat skutecznego działania naszych produktów na podstawie otwartej oceny metodycznej przed wprowadzeniem preparatów na rynek.

CZY W MIEJSCU STOSOWANIA PREPARATU MOŻE POJAWIĆ SIĘ PRZEJŚCIOWE SWĘDZENIE LUB ZACZERWIENIENIE SKÓRY?

Przytoczone ostrzeżenie zamieszczamy w naszych materiałach informacyjnych celowo, ponieważ jest to normalny objaw reakcji organizmu, któremu w preparacie dostarczane są przygotowane (gotowe), istotne życiowo substancje o wysokim stężeniu i wysokiej jakości. Substancjami tymi są wolne, nienasycone kwasy tłuszczowe, w ilości znacznie przekraczającej minimalną, niezbędną dawkę substancji odżywczych dla komórek (które w przeciwnym razie muszą je  samodzielnie wyprodukować).

W miejscach stosowania preparatów w pojedynczych przypadkach może pojawić się naturalne zaczerwienienie skóry (w wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych w brodawkowatej warstwie skóry pod wpływem transferu tych substancji do komórek aktywnych metabolicznie), trwające zazwyczaj kilkadziesiąt minut, w rzadkich przypadkach kilka godzin lub dni.

W nielicznej grupie obserwowanych pacjentów (poniżej 10 %) zaczerwienienie w początkowym stadium stosowania preparatów CutisHelp trwało kilka dni, ale po tym okresie objawy skórne bardzo szybko ustępowały i skóra zaczęła się w naturalny sposób regenerować.

Asortyment preparatów CutisHelp tolerowany jest następnie bez tych symptomów również przez pacjentów uzależnionych do tej pory od sterydów; mogą oni całkowicie odstawić pozostałe, stosowane do tej pory preparaty lub zdecydowanie ograniczyć ich używanie, czy też stosować preparaty o mniejszym stężeniu.